Меблевий лінолеум – альтернатива традиційному облицюванню

Меблевий лінолеум – альтернатива традиційному облицюванню

Облицювальний лінолеум з колекції „Furniture Linoleum” фірми „Forbo” – це засіб для декоративного завершення меблів, що робить їх надзвичайно ефектними і функціональними. Лінолеум створює матову і теплу на дотик поверхню, що надає меблям характерного оригінального зовнішнього вигляду. Тож цей продукт може стати цікавою альтернативою традиційним способам обробки.

Гнучкий, матовий, антистатичний

Меблевий лінолеум має високі еластичні властивості, що робить його ідеальним матеріалом для усіх видів меблів. Лінолеум можна застосовувати на горизонтальних, вертикальних та криволінійних поверхнях. Завдяки натуральним складовим та спеціальному захисному покриттю „Furniture Linoleum” має природну антистатичну поверхню, яка стійка до накопичення бруду і пилу, довго залишається чистою. Виробник запевняє, що ці матеріали також надзвичайно практичні проти традиційних матеріалів для обробки.

Меблевий лінолеум „Furniture Linoleum” складається із трьох шарів: імпрегнований папір (колекція „Desk Top”) або джут (колекція „Walton Crocodiles”), гранульований лінолеум і захисний шар. Гранульований лінолеум окислюється із лляною олією і смолою, до якої додають деревинне борошно і барвники. Після змішування усіх інгредієнтів отриману суміш наносять на папір або джут. Після висихання „DeskTop” та „Walton” покривають захисною акриловою плівкою на водній основі. Поверхня „Furniture Linoleum” – матова, тобто не відбиває світла – це відіграє важливу роль при використанні меблів у місцях, де головну увагу звертають на комфорт і безпечність праці. Водночас, на поверхні „Furniture Linoleum” не видно відбитків пальців.

Продуктом „Furniture Linoleum” можна личкувати усі відомі види матеріалів, в тому числі деревностружкові плити. Облицювання не вимагає додаткового захисного покриття, але у разі потреби можна його нанести (наприклад ПУ з фільтром УФ) за допомогою розбризкувального пістолета.

Оскільки „Furniture Linoleum” виготовляють із натуральних складників, окремі серії можуть мати незначну різницю у кольорах і про це слід пам’ятати  при складанні замовлення.

Меблі, личковані меблевим лінолеумом можна встановлювати у найрізноманітніших місцях: офісах, магазинах, їдальнях, закладах дозвілля. Ним облицьовують столи, вітрини магазинів, рецепшени, шафи, внутрішні двері, стільці, фасади, перегородки (стаціонарні та мобільні), стінові панелі.

 

Технічні характеристики меблевого лінолеуму:

Ширина рулону

EN 426

1,83 м

2,00 м

Довжина рулону

EN 426

? 30 м

? 32 м

Вага

EN 430

2,1 кг/м2

2,9 кг/м2

Залишок вм’ятин

EN 433

< 0,20 мм

< 0,08 мм+

Стійкість кольору

ISO 105-B02

Метод 3: Блакитні масштабу хвилин. 6

Ступінь блиску

ISO 2813

< 5

8

Гнучкість

EN 435

? 50 мм

? 40 мм

Теплопровідність

70

Хімічна стійкість

EN 423

Меблевий лінолеум стійкий до розведених кислот, масел, мастил та стандартних розчинників (алкоголь, парфуми)

Оцінка LCA

Найнижчий вплив на навколишнє середовище

Електричне напруження

EN 1815

< 2 кВ

< 2 кВ

Чищення та догляд

Після встановлення меблевого лінолеуму слід негайно видалити залишки клею та інші сліди чистою вологою тканиною, за потреби можна використати засіб із нейтральним рівнем рН. Клей легко видалити спиртом, а залишки спирту слід витерти сухою, чистою ганчіркою.

Чистити лінолеум слід вологою ганчіркою, за потреби можна використати нейтральний рН детергент. Плями слід видаляти одразу при виникненні 5% розчином миючого засобу із нейтральним рН у воді. Цей засіб нанести на пляму і залишити на 10 хвилин, після чого акуратно почистити поверхню м’якою щіточкою.

Слід запобігати виникненню стійких плям: використовувати підставки під горщики, вазони, вази тощо. Для усунення задавнених плям, слід використати чисту ганчірку і засіб із вмістом алкоголю (етанолу).

Для консервування шару лінолеуму треба нанести тонкий шар консервуючого засобу „Forbo Monel” (продукт на базі мила) розбавленого у співвідношенні 1:1 (він діє як захисний шар і є основою для подальшого консервування) і енергійно відполірувати шматком бавовни.

Виробник застерігає, що гострі предмети можуть спричинити подряпини, тому слід тримати їх у чохлах.

Естетичність лінолеуму

У колекції „Furniture Linoleum” виробник нам пропонує дві моделі кольорів: гладкі „DeskTop” (20 елегантних, класичних та сучасних кольорів) та із тисненнням „Walton Crocodiles” (4 кольори).

Колекція „DeskTop” налічує 20 однотонних елегантних кольорів лінолеуму: білий, антрицит,  а також палітра яскравих кольорів і темних тонів із природними відтінками дерева і шкіри. Додатково до класичної палітри кольорів додали багато свіжих, стильних кольорів. Ці барви чудово пасують до сучасних меблів класичної конструкції, які створюють у кімнаті затишну атмосферу.

Колекція „Walton Crocodiles” – легка і фантастична. Вона складається із чотирьох однотонних кольорів делікатно оздоблених текстурою крокодилячої шкіри, який утворює вражаючі ефекти. Нейтральні кольори, орнаментовані під шкіру, часто застосовують для горизонтальних поверхонь, трохи рідше криволінійних поверхонь.

Неповторний характер і удосконалене захисне покриття меблевого лінолеуму дають змогу створити у меблях естетичну та функціональну поверхню. Облицювання чудово підходить для поверхонь, які часто експлуатуються. Лінолеум можна вдало використати у дизайнерських проектах, цікаво поєднавши, наприклад, із підлоговими покриттями. Чудові якості новинки визнали експерти: „Furniture Linoleum” вже отримав чимало престижних нагород.